Najlepsze kwiaty do biura – oczyszczajcie powietrze cz.2

Jakie rośliny są polecane do biura? 

Wśród roślin polecanych na pewno znajdziemy zamiokulkasy, które są roślinami łatwymi w uprawie, które mogą rosnąć nawet w większym zacienieniu i które nie wymagają ani wysokiej wilgotności powietrza ani zbyt częstego podlewania. W biurach bardzo dobrze prezentują się także rozmaite palmy lub rośliny zbliżone swoim wyglądem do palm- może to być palma kokosowa, chamedora, areka lub liwistona. Musimy mieć jednak świadomość, że w sezonie grzewczym trzeba będzie o takie palmy zadbać poprzez ich zraszanie. Dobrym wyborem do biura będzie też skrzydłokwiat, który bardzo efektywnie oczyszcza powietrze, a także aglaonemy, które również nie potrzebują bardzo jasnych stanowisk do tego, aby wyglądać pięknie i które są dość odporne na różnego rodzaju szkodniki i pasożyty. Wszystkie te rośliny są piękne- na pewno warto więc pomyśleć o takiej aranżacji przestrzeni na terenie naszego obiektu.

Kwiaty w biurze pełnią nie tylko funkcję ozdobną wnętrza, ale również wpływają na samopoczucie osób tam pracujących. Posiadają zdolność oczyszczania i nawilżania powietrza, co zwiększa jakość pracy. Oryginalne odmiany popularnych roślin, nadadzą każdej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Najlepsze kwiaty do biura – oczyszczajcie powietrze

Wiele roślin wykazuje działanie oczyszczające powietrze z substancji toksycznych, obecnych w pomieszczeniach biurowych. Proces ten nazywa się fitoremediacją. Szkodliwe związku emitowane są przez wykładziny, meble, farby, sprzęt elektroniczny, środki czystości. Powietrze zostaje zanieczyszczone takimi substancjami jak formaldehyd, dwutlenek węgla, benzen, octan czy toluen. Osoby pracujące w biurze wiele godzin są narażone na ich ciągłe oddziaływanie, a to z kolei może powodować różne dolegliwości, np. bóle głowy, pogorszenie koncentracji czy ogólne osłabienie.

Obecność roślin zdecydowanie podnosi wydajność pracy, ze względu na świeże powietrze panujące w pomieszczeniu i wytworzenie przyjaznego klimatu. To powoduje, że praca staje się przyjemniejsza i bardziej efektywna.

zielone parawany wrocław