Biophilic Design

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

Biophilic Design – z miłości do natury

Bez wątpienia współczesny Świat potrzebuje nowych rozwiązań, takich jak projektowanie biofilne. Urządzając przestrzeń zgodnie z ideą Biophilic Design, zapewniamy sobie zmniejszenie poziomu stresu, zwiększenie produktywności o 6%, a kreatywności i samopoczucia – o 15%. 

 1. eventflowers kwiaty do biura

Decydując się na roślinną aranżację wnętrza, zapewniamy sobie szybszy powrót do zdrowia – o 8,5 %, a także redukcję konieczności stosowania leków przeciwbólowych o 22%. Uczniowie i studenci zwiększą w ten sposób szybkość uczenia o 20-25%, osiągając lepsze wyniki w nauce. 

Rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze, produkując tlen w procesie fotosyntezy oraz filtrując toksyny z powietrza, gleby i wody. Część z zanieczyszczeń metabolizują, uwalniając przy tym nieszkodliwe dla człowieka produkty uboczne lub wchłaniając je w swoje tkanki. A do tego upiększają naszą przestrzeń i uspokajają układ nerwowy. Idea Biophilic Design, czyli naturalne projektowanie, zakłada łączenie się z naturą i czerpanie z niej, przy jednoczesnym poszanowaniu roślin. 

Naturalne projektowanie sprzyja także przedsiębiorcom: goście hotelowi są w stanie zapłacić o 23% więcej za pokój z widokiem na naturę, a klienci o 8-12% więcej za usługi i dobra w przestrzeniach handlowych, w których znajdują się rośliny. 

event flowers biophilic design warszawa

WPŁYW BIOPHILII W PRZESTRZENI BIUROWEJ : 

1. Dobre samopoczucie:

Kluczowym czynnikiem w utrzymaniu pozytywnego samopoczucia jest zmniejszenie poziomu stresu.

2. Wydajność

Pracownicy w biurach z naturalną zielenią, zauważyli 15% wzrost wydajności w okresie trzech miesięcy, w porównaniu do tych, którzy pracują bez zieleni i naturalnych elementów w swoim bezpośrednim otoczeniu. 

 1. Kreatywność

Wpływ projektu biofilnego na zdolność jednostki do działania, zachowania i twórczego działania. 

 

KLUCZOWE WIADOMOŚCI :

*HUMAN SPACES: The GlobaI Impact of Biophilic Design in the Workplace

 1. Oczywiste jest, że projektowanie biofilne w miejscu pracy ma silny, mierzalny wpływ na kluczowe wyniki pracowników, takie jak dobre samopoczucie, wydajność, kreatywność:
 • Ci, którzy pracują w środowiskach z naturalnymi elementami, takimi jak zieleń i światło słoneczne, zgłaszają o 15% wyższy poziom dobrostanu niż ci, którzy pracują w środowiskach pozbawionych natury.
 • Ci, którzy pracują w środowiskach z naturalnymi elementami, takimi jak zieleń i światło słoneczne, zgłaszają o 6% wyższy poziom wydajności niż ci, którzy nie mają takiego samego połączenia z naturą w swoim obszarze roboczym.
 • Ci, którzy pracują w środowiskach z naturalnymi elementami, takimi jak zieleń i światło słoneczne, zgłaszają 15% wyższy poziom kreatywności niż ci, którzy nie mają związku z naturalnymi elementami w miejscu pracy.
 1. Na całym świecie jedna trzecia respondentów twierdzi, że zaprojektowanie biura wpłynęłoby na ich decyzję o pracy dla tej organizacji, przedstawiając projektowanie biofilne jako ważną kwestię dla tych firm, które chcą przyciągnąć i zatrudnić najlepszych pracowników.
 2. Biorąc pod uwagę jego pozytywny wpływ, zaskakująco duża liczba pracowników zgłosiła brak lub brak kontaktu z naturą w miejscu pracy – 47% twierdzi, że nie ma naturalnego światła w miejscu pracy, a 58% nie ma naturalnej zieleni (rośliny żywe).
 3. Ogólnie rzecz biorąc, istniejąca literatura w dziedzinie biofilii i projektowania biofilnego sugeruje, że kontakt z naturą ma działanie naprawcze na ludzi, pomagając im radzić sobie z codziennym stresem i pracą w celu utrzymania wydajności.
 4. Zapewnienie ludziom symbolicznych związków z naturą wydaje się mieć prawie tak samo duży wpływ na wyniki pracowników, jak rzeczywistość.
 5. Badania pokazują, że kiedy ludzie wkraczają do miejsca pracy z przyrodą, częściej odczuwają radość i motywację na nadchodzący dzień.
 6. Biorąc pod uwagę korzyści osiągnięte dzięki wprowadzeniu naturalnych elementów do wnętrz, pracodawcy chcący stworzyć lepsze środowisko pracy i wzmocnić relacje między kolegami mają tutaj szansę na zwiększenie wyników pracowników.
 7. Porządek biophilic projektu w miejscu pracy szybko się rozwija w tej dziedzinie oraz szereg czołowych organizacji są teraz zapewnienie pracownikom kontakt z naturą. Ostatnie badania stanowią kolejne wezwanie do działania dla pracodawców, aby rozważyć środowiska, które zapewniają, i kontynuuje dyskusję na temat znaczenia biofilii w ich miejscach pracy.

rośliny do biura warszawa

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław

Podróż do świata roślin!

BLOG