Zioła do biur

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

Podtrzymywanie motywacji, zwiększenie produktywności czy też sprawienie, iż pracownicy w biurze będą czuli się jak w domu to kluczowe zadanie dla wszystkich managerów i osób zarządzających zespołem. Jednym z najprostszych i jednocześnie najtańszych sposobów na stworzenie domowej i przyjaznej pracownikom atmosfery w firmie jest zasadzenie ziół w newralgicznych miejscach firmie. Staje się to coraz bardziej popularne zatem warto wiedzieć jakie zioła są najczęściej używane oraz dlaczego warto je stosować w firmie.

Jakie rodzaje ziół są najczęściej stosowane w firmach?

Według opinii wielu pracowników różnego rodzaju firm i przedsiębiorstw można zauważyć kilka ziół, które są najczęściej spotykane w biurach. Zaliczają się do nich np. mięta, bazylia, oregano, melisa orz lubczyk. Każde z tych ziół, które jest obecne w biurze wykazuje wiele właściwości leczniczych oraz innych zalet, dzięki którym są one coraz bardziej popularne.

zioła do biura wroclaw event flowers

Mięta w biurze – dlaczego warto ją używać ?

Mięta jest najczęściej wybieranym przez pracowników biur ziołem, które są bardzo często spotykane w biurowych zioła do biura wrocław event flowerskuchniach. Sama mięta stanowi bardzo popularne i mające korzystny wpływ na organizm zioło, które znane jest od bardzo dawna. Picie mięty ma zbawienny wpływ na działanie układu pokarmowego, oraz wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu nawet po obfitym posiłku napić się naparu z mięty może sprawić, iż będziemy czuli się lekko i można dalej bez problemu wykonywać swoje obowiązki.

Melisa – idealne zioło dla pracowników biur

Drugim ziołem równie często spotykanym w biurach jest melisa. Jest to zioło, które jest najczęściej wybierane do biur w głównej mierze ze względu na działanie uspakajające tego zioła. W pracy często można spotkać się z sytuacjami stresowymi, dlatego też wypicie melisy pomaga się uspokoić, wyciszyć i wrócić do pracy.

Bazylia – idealny dodatek do potraw w pracy

Na kolejnej pozycji uplasowała się bazylia, jako zioło często wybierane do biura (głównie do biurowej kuchni). Jest to bardzo aromatyczne zioło, które kusi wyjątkowym zapachem oraz odświeżającym smakiem. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż oprócz poprawiania smaku potrawom bazylia wykazuje również właściwości zdrowotne. Aktywne związki obecne w bazylii wspierają naturalne powstawanie i dłuższą obecność antyoksydantów,  także są pomocne w leczenie zapalenia stawów oraz problemów z jelitami.

Oregano – doskonały dodatek do wielu potraw

Jedząc różne potrawy (zwłaszcza z kuchni włoskiej) często spotykaną przyprawą jest oregano. Jako zioło jest nazywane dzikim majerankiem, gdyż posiada nieco ostrzejszy smak od majeranku. Jest to zioło, które również często spotykane jest w biurach, gdyż może być używane jako doskonała przyprawa i dodatek do wielu dań.

Oprócz walorów smakowych oregano wykazuje również właściwości lecznicze. Zawiera ono wiele antyoksydantów, które są pomocne w hamowaniu rozwoju groźnych dla układu pokarmowego bakterii czy też służyć jako konserwant dla tłuszczów.

Lubczyk – czemu warto ją mieć w biurze?

Innym równie często stosowanym ziołem w biurach jest lubczyk. Ma on ostry, korzenny smak, dzięki czemu może być dodawany do różnych dań w pracy. Co więcej wykazuje on działanie wspomagające trawienie oraz jest to idealny dodatek do zup, sosów i dań mięsnych.

Dlaczego warto mieć zioła w pracy?

Istnieje wiele powodów, dlaczego warto jest mieć zioła w biurze. Można do nich zaliczyć m.in:

  • Poprawienie się koncentracji oraz samopoczucia pracowników – zioła dzięki swojemu aromatowi oraz walorom kolorystycznym i smakowym poprawiają koncentrację i sprawiają, iż pracownicy czują się bezpiecznie. Dodatkowo zioła mogą być używane jako dodatki do posiłków pracowników biura, dzięki czemu można dobrze doprawić swoje posiłki;
  • Poprawa jakości powietrza – zioła, tak jak i inne rośliny uczestniczą w procesie fotosyntezy. Dzięki temu trzymanie ziół w biurze np. w kuchni poprawia jakość powietrza usuwając dwutlenek węgla i zamieniając go w tlen. Dzięki temu pracownicy są bardziej skupieni po krótkim przebywaniu wśród ziół;
  • Zwiększenie walorów estetycznych i wizualnych – dzięki obecności ziół można się poczuć jak w domu. Zioła tak jak inne rośliny działają uspokajająco, a kolor zielony wpływa na poprawienie się wzroku pracowników.

zioła do biura wroclaw

 

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław

Podróż do świata roślin!

BLOG