Zielone ściany

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

Zielone ściany wewnętrzne posiadają bardzo dużo zalet, dotyczących zarówno kwestii ekonomicznych, ekologicznych, jak i społecznych. Dają sporo korzyści takich jak – czystsze powietrze, niższa temperatura otoczenia, regulowanie temperatury w środku budynku, a także zwiększenie wydajności pracowników. Dodatkowo, zielone ściany to część konstrukcji, która jest odporna na zmiany klimatyczne. Społeczeństwo otoczone zielenią jest zauważalnie bardziej szczęśliwe, niż wówczas, gdy przebywają w towarzystwie szarego betonu. 

zielone sciany warszawa

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen. Jeden metr kwadratowy zielonej ściany jest w stanie pochłonąć aż 2,3 kg CO2 z powietrza w ciągu roku i wytworzyć aż 1,7 kg tlenu! Zielone ściany biorą czynny udział w procesie oczyszczania powietrza. 

zielone sciany wroclaw

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany pełnią funkcje barier dźwiękowych pomiędzy pomieszczeniami. Potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany. Skutkuje to tym, że obszary wewnątrz budynku są zdecydowanie mniej głośne. Redukcja hałasu osiąga 8 dB, co oznacza, że jest o połowę mniejsza. Wpływa to na jakość i komfort pracy w biurach, dlatego właściciele korporacji często decydują się na takie rozwiązanie. 

event flowers panele z mchuZdrowie i samopoczucie

Przebywanie wśród zieleni oddziaływuje niezwykle korzystnie na samopoczucie. Człowiek, który przebywa w środowisku roślinnym ma lepszy humor. Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres. Rośliny powodują również, że pacjenci zdrowieją znacznie szybciej, dzięki czemu ich pobyt w szpitalu czy uzdrowisku jest krótszy. W zielonym środowisku zwiększeniu ulega również odporność na ból. Zielone ściany są bardzo często nazywane “środowiskiem uzdrawiającym”. Z tego powodu można spotkać je w lobby wielu hoteli i pensjonatów uzdrowiskowych. 

zielone sciany wroclaw

Obniżenie temperatury otoczenia

Rośliny posiadają zdolność do pochłaniania światła słonecznego – pochłaniają 50%, a odbijają 30%. Dzięki temu sprawiają, że pomieszczenie ma chłodniejszy i bardziej przyjemny klimat. W porównaniu do warunków wewnętrznych oznacza to, że działanie klimatyzacji jest o 33% mniej intensywnie, co z kolei ma związek z oszczędnością energii.

zielone sciany

Zwiększenie wydajności pracowników

Miejsca pracy otoczone zielenią mogą spowodować zwiększenie wydajności pracowników nawet o 15%. Rośliny wpływają nadzwyczaj korzystnie na człowieka, co ma swoje odzwierciedlenie również w zadowoleniu i wydajności pracowników. Kolor zielony powoduje, że w pomieszczeniu powstaje zdrowa i kojąca atmosfera. Dolegliwości, związane z podrażnieniem oczu, bólami głowy, bólami gardła i zmęczeniem stają się o wiele mniejsze. W biurach, w których zdecydowano się na zielone ściany, zaobserwowano znacznie mniej nieobecności mających związek z chorobami. Pracownicy spędzający wiele godzin przy ekranach komputera mogą zaznać ulgi robiąc sobie przerwę i patrząc przez kilka minut na zielone otoczenie. Powoduje ono, że oczy stają się mniej zmęczone. 

Wilgotne powietrze zimą

Zielone ściany mają wpływ na utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia i wilgotności powietrza, co jest ogromnym plusem szczególnie podczas zimy, w pomieszczeniach, w których znajduje się centralne ogrzewanie, a również w miejscach, w których funkcjonuje klimatyzacja. Nawilżone powietrze gwarantuje lepsze warunki pracy i o wiele mniejszą liczbę zachorowań, kaszlu i bolącego gardła. 

zielone sciany katowice

Czy warto zainwestować w zielone ściany wewnętrzne?

Zielone ściany wewnątrz budynku pozwalają zaczerpnąć odrobinę bliskiego kontaktu z naturą. Ma to ogromny wpływ na zachowanie równowagi fizycznej i psychicznej. Rośliny stanowią bardzo miłą odmianę i zróżnicowanie we współczesnych nowocześnie urządzonych wnętrzach o przeważnie dość surowym charakterze. Zielone ściany nie zabierają dużo przestrzeni, a dodatkowo zapewniają otoczeniu nietuzinkową i atrakcyjną dekorację, która niewątpliwie powoduje, że pomieszczenie staje się znacznie ciekawsze.

zielone sciany wroclaw

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław