Kwiaty do biura

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

Kwiaty do biura : Idea Biophilic Design – z miłości do natury

Wzbogacenie naszej przestrzeni biurowej o żywe rośliny to nie tylko moda, ale przede wszystkim bardzo silna świadomość kontaktu z naturą, która ma na nas dobroczynny wpływ.

event flowers kwiaty do biura warszawa

Bliżej natury :

    Obecność roślin w pracy sprawia, że zmniejsza się poziom stresu u pracowników, przyjemniej wykonuje się wszelkie zadania, a dodatkowo można korzystać z faktu, że część roślin, jakie mogą się tutaj znaleźć dodatkowo oczyszcza powietrze. Wszystko to sprawia, że właściciele biur chętniej decydują się na to, aby zagospodarować przestrzeń biur właśnie poprzez umieszczenie tutaj roślin. Jeśli jednak chwilę zastanowimy się nad tym, jak to zrobić- pojawia się bardzo wiele pytań. Pierwsze i najważniejsze dotyczy tego, w jaki sposób dobrać rośliny i jak zapewnić im odpowiednie warunki. Kolejną sprawą jest regularna troska o naszych zielonych podopiecznych. Ze względu na fakt, że wymagają one opieki, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zaangażowanie firmy, która zawodowo zajmuje się aranżacją oraz pielęgnacją roślin doniczkowych w biurach i na terenie obiektów publicznych. 

kwiaty do biura warszawa eventflowers

Czego możemy się spodziewać przy współpracy z Event Flowers ?

   Przede wszystkim  Event Flowers kieruje się dobrem dla Klienta . Jest jego roślinnym doradcą. Z kilkuletniego doświadczania wiemy jakie roślinne rozwiązanie sprawdzają się w przestrzeni biurowej. Początkowo ważne jest, aby dobrać odpowiednie rośliny ,dlatego bardzo ważne jest spotkanie w biurze Klienta. 

kwiaty do biura wroclaw

Dlaczego ważny jest Zielony Serwis ?

   Na rynku dostępne jest mnóstwo różnych roślin ozdobnych, część z nich wymaga jednak do życia specyficznych warunków- ciągłej kontroli pod względem pasożytów, wysokiej wilgotności powietrza, odpowiedniego stanowiska i nasłonecznienia. Dlatego też każda roślina powinna być dobrana do miejsca, w którym będzie się miała znaleźć. Zdecydowanie, lepszym rozwiązaniem jest postawienie na rośliny łatwiejsze w uprawie i utrzymaniu, które na co dzień nie wymagają zbyt dużo uwagi. Dlatego też, aby takie rośliny znalazły się w naszym biurze- powinniśmy się zwrócić do specjalistów. Oczywiście, same rośliny to jedno, ale mając na uwadze fakt, że mają być ozdobą wnętrza- trzeba jeszcze je wyposażyć w donice, osłonki, kwietniki czy stelaże, dzięki którym będą we właściwy sposób wyeksponowane. Ta prezentacja zieleni w biurze jest ważna, także ze względu na fakt, że jest to miejsce, w którym przyjmujemy ważnych gości i partnerów biznesowych. 

Kiedy już rośliny będą w biurze, zostaną przesadzone i umieszczone na stałych stanowiskach- trzeba wiedzieć, w jaki sposób się nimi opiekować. Niestety, to właśnie zaniedbanie najczęściej prowadzi do śmierci rośliny. Ważna jest zarówno kontrola przeciwko takim pasożytom jak przędziorek, wciornastek, mszyce, ziemiórki czy też czerwce, jak i regularne nawożenie rośliny w sezonie wegetacyjnym. Podczas sezonu grzewczego, kiedy kaloryfery mocno wysuszają powietrze w pomieszczeniach, może istnieć konieczność ich zraszania, zwłaszcza jeśli są to rośliny tropikalne. Liście roślin wymagają także regularnego czyszczenia z kurzu oraz ewentualnego nabłyszczania. Pamiętajmy o tym, że wnosząc rośliny do przestrzeni biurowej niejako wyjmujemy je z ich środowiska naturalnego i umieszczamy w warunkach, które mogą być dla nich trudne. Dlatego też zielony serwis może wspomóc nas w tym, aby zawsze na czas odpowiedzieć na potrzeby danej rośliny, ułatwić jej aklimatyzację w nowym miejscu i tak się o nią troszczyć, aby zawsze pięknie wyglądała.

Jakie rośliny są polecane do biura? 

Wśród roślin polecanych na pewno znajdziemy zamiokulkasy, które są roślinami łatwymi w uprawie, które mogą rosnąć nawet w większym zacienieniu i które nie wymagają ani wysokiej wilgotności powietrza ani zbyt częstego podlewania. W biurach bardzo dobrze prezentują się także rozmaite palmy lub rośliny zbliżone swoim wyglądem do palm- może to być palma kokosowa, chamedora, areka lub liwistona. Musimy mieć jednak świadomość, że w sezonie grzewczym trzeba będzie o takie palmy zadbać poprzez ich zraszanie. Dobrym wyborem do biura będzie też skrzydłokwiat, który bardzo efektywnie oczyszcza powietrze, a także aglaonemy, które również nie potrzebują bardzo jasnych stanowisk do tego, aby wyglądać pięknie i które są dość odporne na różnego rodzaju szkodniki i pasożyty. Wszystkie te rośliny są piękne- na pewno warto więc pomyśleć o takiej aranżacji przestrzeni na terenie naszego obiektu. 

Kwiaty w biurze pełnią nie tylko funkcję ozdobną wnętrza, ale również wpływają na samopoczucie osób tam pracujących. Posiadają zdolność oczyszczania i nawilżania powietrza, co zwiększa jakość pracy. Oryginalne odmiany popularnych roślin, nadadzą każdej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Najlepsze kwiaty do biura – oczyszczajcie powietrze

Wiele roślin wykazuje działanie oczyszczające powietrze z substancji toksycznych, obecnych w pomieszczeniach biurowych. Proces ten nazywa się fitoremediacją. Szkodliwe związku emitowane są przez wykładziny, meble, farby, sprzęt elektroniczny, środki czystości. Powietrze zostaje zanieczyszczone takimi substancjami jak formaldehyd, dwutlenek węgla, benzen, octan czy toluen. Osoby pracujące w biurze wiele godzin są narażone na ich ciągłe oddziaływanie, a to z kolei może powodować różne dolegliwości, np. bóle głowy, pogorszenie koncentracji czy ogólne osłabienie.

Obecność roślin zdecydowanie podnosi wydajność pracy, ze względu na świeże powietrze panujące w pomieszczeniu i wytworzenie przyjaznego klimatu. To powoduje, że praca staje się przyjemniejsza i bardziej efektywna.

zielone parawany wrocław

 

kwiaty do biura warszawa

 

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Top 5 kwiatów do biura

Do biura najlepiej wybierać mało wymagające gatunki, które są łatwe w uprawie i odporne na niekorzystne warunki, takie jak mała ilość światła słonecznego, niedostatek wody oraz suche powietrze. Należy także wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni oraz jej styl aranżacji. 

Figowiec benjamina

Nazywany również fiskusem – to roślina, która w naturalnych warunkach osiąga do 30 m wysokości. Odznacza się wieloma gęstymi pędami i błyszczącymi, skórzastymi liśćmi w odcieniu ciemnej zieleni. Figowiec preferuje jasne obszary, jednak nie bezpośrednio na słońcu, gdyż intensywne promienie słoneczne mogą poparzyć jego delikatne liście. Lubi mieć wilgotną ziemię, jednak woda nie powinna zalegać, bo może to spowodować gnicie korzeni.

Sansewiera

Odznacza się długowiecznością i jest odporna niekorzystne warunki, takie jak zanieczyszczone i suche powietrze, częste zmiany otoczenia czy niedostatek wody. Może bez niej wytrzymać nawet 4 tygodnie. Inaczej zwana wężownicą, roślina ta posiada grube, mięsiste liście, które mogą osiągać nawet do 80 cm długości. Odpowiednio pielęgnowana zakwita późną wiosną lub wczesnym latem.

Skrzydłokwiat

To roślina niezwykle ozdobna i elegancka. Cechuje się ciemnymi, błyszczącymi liśćmi i białymi, pachnącymi kwiatami na długiej łodydze. Najlepiej czuje się na zacienionych stanowiskach i jest niewymagająca w uprawie. Latem wystarczy ją podlewać dwa razy w tygodniu, a zimą raz.

Zamiokulkas

Ten gatunek odporny jest na małą wilgotność powietrza, pięknie się prezentuje, rośnie szybko i rzadko choruje. Potrafi gromadzić zapasy wody i składników odżywczych. Cechuje się mięsistymi liśćmi, które zbudowane są w taki sposób, aby zapobiec nadmiernej utracie wody. 

Dracena

Jej liście w zależności od gatunku mogą być jednokolorowe lub wielobarwne, z ozdobnymi paskami lub smugami. Dracena wytwarza zwykle długie pnie pozbawione bocznych pędów. Dobrze czuje się na parapecie lub w innym nasłonecznionym miejscu, jednak nie bezpośrednio na słońcu. Nie wymaga dużej wilgotności powietrza.

Kwiaty w biurze mają same zalety, nie tylko wizualne, ale przede wszystkim zdrowotne. Warto zapewnić swoim pracownikom przyjemne miejsce pracy, do którego będą chętnie wracać i lepiej wykonywać swoje obowiązki.

EVENT FLOWERS

Kwiaty do biura

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław