Kwiaty do biura

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Przede wszystkim Event Flowers kieruje się dobrem dla Klienta. Jest jego roślinnym doradcą. Z kilkuletniego doświadczania wiemy jakie roślinne rozwiązanie sprawdzają się w przestrzeni biurowej. Początkowo ważne jest, aby dobrać odpowiednie rośliny i donice do wymagań i budżetu Klienta.

Do swoich roślinnych projektów wykorzystujemy swoją wiedzę za zakresu zrównoważonego środowiska , zasadą roślinnego Feng Shui . Uwielbiamy proste formy, spokój i harmonię. 

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Top 5 kwiatów do biura

Do biura najlepiej wybierać mało wymagające gatunki, które są łatwe w uprawie i odporne na niekorzystne warunki, takie jak mała ilość światła słonecznego, niedostatek wody oraz suche powietrze. Należy także wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni oraz jej styl aranżacji. 

Figowiec benjamina

Nazywany również fiskusem – to roślina, która w naturalnych warunkach osiąga do 30 m wysokości. Odznacza się wieloma gęstymi pędami i błyszczącymi, skórzastymi liśćmi w odcieniu ciemnej zieleni. Figowiec preferuje jasne obszary, jednak nie bezpośrednio na słońcu, gdyż intensywne promienie słoneczne mogą poparzyć jego delikatne liście. Lubi mieć wilgotną ziemię, jednak woda nie powinna zalegać, bo może to spowodować gnicie korzeni.

Sansewiera

Odznacza się długowiecznością i jest odporna niekorzystne warunki, takie jak zanieczyszczone i suche powietrze, częste zmiany otoczenia czy niedostatek wody. Może bez niej wytrzymać nawet 4 tygodnie. Inaczej zwana wężownicą, roślina ta posiada grube, mięsiste liście, które mogą osiągać nawet do 80 cm długości. Odpowiednio pielęgnowana zakwita późną wiosną lub wczesnym latem.

Skrzydłokwiat

To roślina niezwykle ozdobna i elegancka. Cechuje się ciemnymi, błyszczącymi liśćmi i białymi, pachnącymi kwiatami na długiej łodydze. Najlepiej czuje się na zacienionych stanowiskach i jest niewymagająca w uprawie. Latem wystarczy ją podlewać dwa razy w tygodniu, a zimą raz.

Zamiokulkas

Ten gatunek odporny jest na małą wilgotność powietrza, pięknie się prezentuje, rośnie szybko i rzadko choruje. Potrafi gromadzić zapasy wody i składników odżywczych. Cechuje się mięsistymi liśćmi, które zbudowane są w taki sposób, aby zapobiec nadmiernej utracie wody. 

Dracena

Jej liście w zależności od gatunku mogą być jednokolorowe lub wielobarwne, z ozdobnymi paskami lub smugami. Dracena wytwarza zwykle długie pnie pozbawione bocznych pędów. Dobrze czuje się na parapecie lub w innym nasłonecznionym miejscu, jednak nie bezpośrednio na słońcu. Nie wymaga dużej wilgotności powietrza.

Kwiaty w biurze mają same zalety, nie tylko wizualne, ale przede wszystkim zdrowotne. Warto zapewnić swoim pracownikom przyjemne miejsce pracy, do którego będą chętnie wracać i lepiej wykonywać swoje obowiązki.

EVENT FLOWERS

Kwiaty do biura

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław