Zielone ściany z mchu i roślin stabilizowanych

Tworzymy klimat, dbamy o atmosferę

Ściany i dekoracje z mchu? Czemu nie! Zielone akcenty dodadzą uroku wnętrzom hoteli, biur, restauracji, galerii handlowych czy apartamentów.

event flowers mech na ściany

Mech na ściany – nowoczesny trend

Byłeś kiedyś w biurze, w którym na jednej ścianie zobaczyłeś coś na kształt obrazu, który był wypełniony zieloną gąbką o oryginalnej fakturze? To nie była gąbka, a mech na ściany! To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pomaga zadbać nam o czyste powietrze w biurze, odpowiednią zawartość tlenu, no i odpoczynek oczu. Najważniejszym faktem jest to, że ta roślina praktycznie nie wymaga podlewania – do funkcjonowania wystarcza jej wilgoć unosząca się w powietrzu (50-60%). To innowacyjne rozwiązanie pokochały nowoczesne firmy. Nasz “żywy obraz” potrafi żyć sobie spokojnie nawet 5-7 lat.

mech na ściany eventflowers

Mech na ścianach jest odpowiednio spreparowany, dzięki czemu wygląda jak żywy, a w rzeczywistości jest on jedynie zakonserwowanym, niegdyś żywym mchem. Tak przygotowany, zaimpregnowany mech przykleja się do płyty mdf albo pcv i montuje na ścianach w biurze, albo domu. Ważne jest by nie podlewać go wodą, spowoduje to, że może on zacząć odpadać ze ściany.

Pamiętajmy o tym, że mech na ściany to bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich domowników, czy pracowników firmy, bo nie uczula, a także nie przyciąga kurzu, czy innych unoszących się w powietrzu makro i mikroelementów. Nie rozwijają się w nim roztocza.

Oryginalne kompozycje z mchu stanowią najnowszy trend w aranżacji pomieszczeń.

DLA KOGO MECH NA ŚCIANY ?

To rozwiązanie ma szerokie zastosowanie i wiele zalet. Dekoracje ścienne wykonane głównie z mchu i specjalnie spreparowanych roślin mogą przyjmować różne formy.

Nasi projektanci przekształcą banalną przegrodę w roślinny parawan, zamienią zwykłe przedmioty w designerskie dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz.  Z mchu można wykonać rozmaite kolekcje obrazów a nawet wyścielić nim całą ścianę – zamiast tapety. Logo z mchu? Tak, to możliwe! Z mchu można wykonać zarówno duży logotyp, jak i różnego rodzaju piktogramy. Roślinne ściany są doskonałymi izolatorami (panele z mchu mają właściwości wygłuszające). Instalacja przyjazna dla środowiska na pewno zapadnie w pamięć klientów, stanie się znakiem rozpoznawczym firmy i będzie wzbudzać miłe skojarzenia.

W wertykalnych kompozycjach najczęściej stosujemy ręcznie zbierany i selekcjonowany chrobotek reniferowy, występujący w lasach Północnej Europy oraz mech norweski, który roztacza lekki aromat ściółki leśnej i dostępny jest  w różnych odcieniach zieleni. Stosowane przez nas materiały wytwarzane są z poszanowaniem dla środowiska i nie wywołują alergii.

Mech na ścianie jest kompletnie bez obsługowy – nie wymaga nawadniania, doświetlania, ani przycinania. Dekoracje z mchu można stosować w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych a nawet całkowicie pozbawionych światła naturalnego.

ebent flowers obrazy z mchu
event flowers obrazy z mchu

Mech na ściany Wrocław – ZOBACZ KILKA REALIZCJI

NAJLEPSZA OPIEKA TWOICH ROŚLIN

DLACZEGO NAS WYBRAĆ?

Czystsze i zdrowsze powietrze

Rośliny, które tworzą zieloną ścianę posiadają zdolność filtrowania kurzu w powietrzu i przekształcania CO2 w tlen.

Mniejszy poziom hałasu wewnątrz budynku

Zielone ściany potrafią pochłonąć o 41% większą ilość dźwięków niż tradycyjne ściany.

Obniżenie temperatury oraz otoczenia

Rośliny mają MOC! – pochłaniają 50%, a odbijają 30% – światła słonecznego

Zdrowie i samopoczucie w Twoim biurze

Zielone ściany pozwalają również na uspokojenie i pomagają zmniejszyć stres.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Chętnie odpowiemy, to Twoje wszystkie pytania!

Telefon

Michał: 692 426 086
Natalia: 508 306 100

Adress

EventFlowers
ul. Zaporoska 70, Wrocław