Dekoracja Kwiatowa na otwarcie nowego biura

Rośliny w biurze potrafią zdziałać cuda. Stanowią one nie tylko wspaniałą dekorację, ale także oczyszczają powietrze i skutecznie redukują poziom stresu. Wpływają korzystnie na jakość wykonywanej pracy i poprawiają samopoczucie. Warto wiedzieć, jakie kwiaty wybrać do nowego biura, aby stworzyć przyjazną pracownikom kwiatową aranżację.

Kwiaty do nowego biura

Kwiaty do biura powinny być przede wszystkim odporne na specyficzne warunki, panujące w miejscu pracy. Muszą wytrzymać suche powietrze, słabe oświetlenie czy klimatyzację. W biurach sprawdzą się doskonale takie gatunki jak: filodendron, palma koralowa, wężownica, zielistka, fikus, szeflera, paprotka czy skrzydłokwiat. Kwiatowa aranżacja nie musi znajdować się zaraz przy oknie, wiele roślin świetnie radzi sobie w miejscach zacienionych. Warto pamiętać o tym, aby rośliny nie znajdowały się bezpośrednio pod strumieniem powietrza z klimatyzacji. Ciekawym pomysłem na kwiatową aranżację nowo otwartego biura są tak zwane zielone wyspy. Możemy ustawić parę doniczek w różnych miejscach w biurze, na przykład między biurkami. Innym dobrym rozwiązaniem są ściany zieleni, które są bardzo skutecznym sposobem dekoracji. Cała ściana w roślinach, będzie z pewnością niezwykle rzucała się w oczy pracownikom nowego biura, będąc najpiękniejszym punktem dekoracyjnym. W dniu otwarcia biura możemy oprócz roślin doniczkowych, zdecydować się na dekorację z kwiatów ciętych. To jakie kwiaty wybierzemy, będzie zależeć od tego, jakie kolory panują w naszej firmie.

Kwiaty na recepcję

Pamiętajmy o tym, że warunki panujące na recepcjach, nie sprzyjają kwiatom. Właśnie dlatego rośliny wybrane do kompozycji, muszą być przede wszystkim trwałe. Kwiaty służące do aranżacji tego miejsca, muszą przede wszystkim pięknie pachnieć, aby pozytywnie kojarzyły się z daną firmą. Z intensywnością zapachów nie można jednak przesadzić, gdyż może to niekorzystnie wpływać na osobę pracującą w recepcji. Bardzo często używanymi kolorami kwiatów na recepcję jest biel i jasna zieleń, jednakże dużo zależy od charakterystyki samej firmy. Dekoracja kwiatowa może składać się jedynie z kwiatów ciętych albo także z roślin doniczkowych, jeśli zależy nam na tym, aby dekoracja była trwała.

 

Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe

Świąteczne dodatki sprawiają, iż nawet podczas pracy, czujemy magię świąt. Wzbudzają w nas pozytywne skojarzenia, dzięki czemu praca staje się przyjemniejsze. Biuro na święta Bożego narodzenia, można ozdobić na wiele sposobów. Ważne jest to, aby cała kompozycja była estetyczna i harmonijna. Podczas doboru aranżacji, należy wziąć pod uwagę działalność prowadzoną przez firmę. Na drzewku może znaleźć się wiele rzeczy, ozdoby klasyczne, jak i te bardziej oryginalne. Możemy powiesić ozdoby w kształcie słodyczy czy owoców. Piękną ozdobą biura są rośliny, umieszczone w szklanej kuli, poproszony sztucznym śniegiem. W każdym biurze powinna znaleźć się także gwiazda betlejemska.

 

Dekoracje świąteczne na Wielkanoc

Do biura doskonale sprawdzą się kompozycje kwiatowe z wiosennych roślin cebulowych. Jest to świetna propozycja na Wielkanoc. Korzenie kwiatów jeszcze do niedawna były ukrywane w doniczkach, jednakże tę część rośliny, warto odsłonić i umieścić w szklanych naczyniach czy wazonach. Będzie ona stanowiła ciekawą i oryginalną dekorację. W wielkanocnej aranżacji biura nie powinno zabraknąć hiacyntów, tulipanów czy narcyzów w doniczce.