ZIELONE ŚCIANY WROCŁAW – OGRODY WERTYKLANE

Żywa zieleń to dobrze znany i niekwestionowany lider pośród trendów w projektowaniu wnętrz i architektury. Ogrody wertykalne to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się między innymi w nowoczesnych apartamentach, hotelach, restauracjach klubach fitness, centrach handlowych i salonach odnowy biologicznej.

Ogrody wertykalne, czyli zieleń na ścianach

Ogrody wertykalne (zielone ściany w biurach) to kolejny współczesny trend w urządzaniu przestrzeni. Możemy je także zastosować na naszym tarasie, ogrodzie, w przestrzeni domu, czy klatki schodowej w budynku wielorodzinnym, albo właśnie w biurze. Współczesne innowacje budowlane i technologiczne sprawiają, że rośliny mogą rosnąć w pionie, nie zajmując bardzo cennej przestrzeni w naszym pomieszczeniu. Z jednej strony pięknie wyglądają, z drugiej zaś pomagają nam zaopatrzyć wnętrze w tlen i oczyszczają nasze powietrze.

Coraz więcej firm specjalizuje się w tworzeniu takich przestrzeni, wykonując zielone ściany na wymiar. Pomogą Ci one w aranżacji nawet niewielkiej powierzchniowo ściany. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, mamy także zapewnione odpowiednie nawodnienie roślin – nie musimy się obawiać, że o nich zapomnimy. Wszystko dzięki automatycznemu nawadnianiu donic. Z pewnością specjaliści zaproponują nam sprawdzone gatunki roślin, a w dodatku zaproponują i wykonają oświetlenie, które dodatkowo podkreśli nasze domowe ogrody wertykalne.

Mobilna Zielona ściana Event Flowers 1

Zielone ściany i ogrody wertykalne to nowoczesne rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla tradycyjnych kwiatów doniczkowych. Nowość stanowią mobilne zielone ściany, dostosowane do każdej przestrzeni, które mogą służyć jako przenośne parawany.  Łatwo je przesuwać i oddzielać większe pomieszczenia na Open Space.

Mobilna Zielona Ściana Event Flowers (2)

Automatyczny systemem nawadniania zapewnia trwałość i piękno zielonej ściany bez konieczności częstej pielęgnacji. Bogata paleta roślin o różnych kolorach i kształtach umożliwia urzeczywistnienie nawet najbardziej fantazyjnych pomysłów w formie naturalnego obrazu. Każdy projekt jest wyjątkowy – tworzony ręcznie, na zamówienie klienta.

Zielone ściany Wrocław

Wertykalne ogrody charakteryzują się nie tylko walorami estetycznymi, ale także niosą ze sobą praktyczne korzyści takie jak izolacja dźwiękowa i termiczna.

Mobilne ściany wykonujemy od podstaw, według indywidualnie wybranych wymiarów i materiałów. Oferujemy wypożyczanie gotowych projektów na eventy, targi i inne okazje.

 Więcej zdjęć TUTAJ!