Wraz z postępującą urbanizacją coraz więcej osób poszukuje sposobów na to, by wprowadzić naturę do biur i budynków mieszkalnych. Na świecie prawdziwym fenomenem są projekty Vertical Forests – leśne wieżowce zaplanowane przez włoskiego architekta, Stefana Boeriego. W Polsce zarówno osoby prywatne, jak i zarządcy budynków czy przedsiębiorcy szukają kreatywnych sposobów na to, jak wykorzystać rośliny w aranżacji wnętrz. Doskonałym sposobem dostępnym dla każdego są obrazy z mchu.

Dekoracyjne obrazy z mchu – doskonały sposób by wprowadzić naturę do swojego wnętrza

Obrazy z mchu – mech na ścianie – to wyjątkowe aranżacje roślinne na ściany. Przestrzeń na ścianie zostaje wypełniona w dekoracyjny sposób mchem stabilizowanym. To rozwiązanie, które doskonale zastępuje klasyczne rośliny doniczkowe. Żywy mech rośnie, rozwija się i wytwarza tlen, jednocześnie oczyszczając powietrze w pomieszczeniu. Obrazy z mchu inspirują do tworzenia własnych, ciekawych aranżacji. Możemy zdecydować się na pokrycie dekoracyjnym mchem jednej ściany zamiast tapety – to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w salonie, w pokoju dziennym lub w reprezentacyjnym miejscu w firmie.

Obrazy z mchu Wrocław

Obrazy z mchu Wrocław

Nowoczesny i zdrowy sposób na aranżację wnętrza

Obrazy z mchu stanowią idealną odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka, który bardzo często zmęczony jest surowymi aranżacjami w chłodnych, szklanych i betonowych przestrzeniach. Już na pierwszy rzut oka mech na ścian przyciąga wzrok i prezentuje się bardzo interesująco. Kompozycja z mchu stabilizowanego doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz urządzonych na różnorodne sposoby. Nawet bardzo prosta, minimalistyczna aranżacja ożyje i nabierze wyjątkowego charakteru, gdy połączymy ją ze ścianą z mchu. Obraz z mchu doskonale sprawdzi się jako abstrakcyjna dekoracja w Twoim salonie, która od razu zwróci uwagę gości. To także rozwiązanie, które przedstawia bardzo wiele zalet dla firmy: pomoże stworzyć przyjazną sferę dla pracowników i wpłynie na wizerunek marki, która jest nowoczesna i ceni ekologiczne, naturalne rozwiązania.

Bezobsługowe i idealne do miejsc, gdzie nie ma światła – zalety obrazów z mchu

Montaż obrazów z mchu jest bardzo prosty – wystarczy w tym celu zainstalować w tym celu samoprzylepne panele. Można do tego wybrać dowolne miejsce na ścianie, nawet takie, w którym brakuje światła dziennego – chociaż najlepsze będą pomieszczenia o większej wilgotności. Co ważne, mech na ścianie jest całkowicie bezobsługowy – nie trzeba go podlewać ani pielęgnować w żaden inny sposób. Z tego powodu jest to rozwiązanie idealne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu ani cierpliwości, by dbać o zwykłe rośliny doniczkowe. Mech jest antystatyczny, nie przyciąga kurzu. Przede wszystkim działa jak naturalny oczyszczacz powietrza –  dzięki temu tlen lepiej dociera do mózgów przebywających w pomieszczeniu osób, łatwiej nam się myśli i pracuje, jesteśmy bardziej wypoczęci, a w nocy poprawia się komfort naszego snu.