Mech na ściany Wrocław – Aranżacja

MECH NA ŚCIANY WROCŁAW

Ściany i dekoracje z mchu? Czemu nie! Zielone akcenty dodadzą uroku wnętrzom hoteli, biur, restauracji, galerii handlowych czy apartamentów.

Mech na ściany Wroclaw

Mech na ściany – nowoczesny trend

Byłeś kiedyś w biurze, w którym na jednej ścianie zobaczyłeś coś na kształt obrazu, który był wypełniony zieloną gąbką o oryginalnej fakturze? To nie była gąbka, a mech na ściany! To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pomaga zadbać nam o czyste powietrze w biurze, odpowiednią zawartość tlenu, no i odpoczynek oczu. Najważniejszym faktem jest to, że ta roślina praktycznie nie wymaga podlewania – do funkcjonowania wystarcza jej wilgoć unosząca się w powietrzu (50-60%). To innowacyjne rozwiązanie pokochały nowoczesne firmy. Nasz “żywy obraz” potrafi żyć sobie spokojnie nawet 5-7 lat.

Mech na ścianach jest odpowiednio spreparowany, dzięki czemu wygląda jak żywy, a w rzeczywistości jest on jedynie zakonserwowanym, niegdyś żywym mchem. Tak przygotowany, zaimpregnowany mech przykleja się do płyty mdf albo pcv i montuje na ścianach w biurze, albo domu. Ważne jest by nie podlewać go wodą, spowoduje to, że może on zacząć odpadać ze ściany.

Pamiętajmy o tym, że mech na ściany to bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich domowników, czy pracowników firmy, bo nie uczula, a także nie przyciąga kurzu, czy innych unoszących się w powietrzu makro i mikroelementów. Nie rozwijają się w nim roztocza.

Oryginalne kompozycje z mchu stanowią najnowszy trend w aranżacji pomieszczeń.

DLA KOGO MECH NA ŚCIANY ?

To rozwiązanie ma szerokie zastosowanie i wiele zalet. Dekoracje ścienne wykonane głównie z mchu i specjalnie spreparowanych roślin mogą przyjmować różne formy.

Nasi projektanci przekształcą banalną przegrodę w roślinny parawan, zamienią zwykłe przedmioty w designerskie dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz.  Z mchu można wykonać rozmaite kolekcje obrazów a nawet wyścielić nim całą ścianę – zamiast tapety. Logo z mchu? Tak, to możliwe! Z mchu można wykonać zarówno duży logotyp, jak i różnego rodzaju piktogramy. Roślinne ściany są doskonałymi izolatorami (panele z mchu mają właściwości wygłuszające). Instalacja przyjazna dla środowiska na pewno zapadnie w pamięć klientów, stanie się znakiem rozpoznawczym firmy i będzie wzbudzać miłe skojarzenia.

W wertykalnych kompozycjach najczęściej stosujemy ręcznie zbierany i selekcjonowany chrobotek reniferowy, występujący w lasach Północnej Europy oraz mech norweski, który roztacza lekki aromat ściółki leśnej i dostępny jest  w różnych odcieniach zieleni. Stosowane przez nas materiały wytwarzane są z poszanowaniem dla środowiska i nie wywołują alergii.

Mech na ścianie jest kompletnie bez obsługowy – nie wymaga nawadniania, doświetlania, ani przycinania. Dekoracje z mchu można stosować w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych a nawet całkowicie pozbawionych światła naturalnego.

 

Mech na ściany Wrocław – ZOBACZ KILKA REALIZCJI

Mech na sciany Wroclaw
Mech na sciany Wroclaw

 Więcej zdjęć TUTAJ!